| Rricotaj_Simon_1994 a întrebat:

Buna TPU este o poveste destul de complicata si va rog sa imi dati niste sfaturi tin sa mentionez ca acesta nu este numele meu o sa metionez mai incolo de l-am schimbat deci: La inceput eram un grup de prieteni radeam ne distram ma rog. la inceput nici nu concepeam sa ma indragostesc de cineva pana mi-am dat seama intr-o zi ca, chiar imi place de un baiat din grupul de prieteni de 4 ani tin in mine chestia asta nimeni nu stie n-am vrut sa se afle deoarece n-am incredere deoarece nas vrea ca el sa afle sa rada de mine pentru ca o fata din grup era la fel indragostita de el si a stat cu ea decat sa-si bata joc si de atunci totul devine complicat am continuat sa fiu indragostita de el in secret fara ca nimeni sa afle poate aveam o sansa dar imi era prea teama pana cand la o petrece s-a combinat cu o amica ea nu avea de unde sa stie pentru ca nu am spus in fiecare zi imi petrec timpul cu ei doi ma doare inima cand ma uit si ii vad sarutandu-se si imi pun intrebarea Oare daca afla eu eram in locul ei? acum ei sunt impreuna in general observ ca se uita foarte insistent la mine nu stiu daca chiar mi se pare mie eu pentru a nu a afla nimeni ca-l plac n-am dat niciun semn ca mie chiar imi place de el cred ca datorita prietenilor imi este teama deoarece n-am incredere pentru ca sa afla repede intre noi cand e indragostit cineva si tocmai de aia. si sunt perefect convinsa ca daca iubita lui (prietena mea) ar afla ne-am certa foarte tare deci help me dati-mi un sfat ori ce am incercat sa nu-l mai iubesc dar nu pot! pur si simplu nu pot

Răspuns Câştigător
| libertat a răspuns:

Cred ca ar trebui sa ii tragi atentia.Organizeaza niste distractii cu prietenii si invita-l si pe el.Si incearca sal bagi in seama.

4 răspunsuri:
| xMădălina a răspuns:

Buna. Incearca sa te indepartezi o vreme de el, pentru ca mai bine renunti la el decat la prietena ta. Crede-ma ca daca ai fi cu el ti-ai da seama ca e un moft acest sentiment pe care il simtim la varsta asta, da intr-adevar stiu e asemanator cu dragostea dar nu e dragoste.
Acum daca tu crezi ca merita sa iti satisfaci acest "moft" si sa pierzi o prietena si sa pui grupul intr-o situatie naspa. E alegerea ta. Bafta.

| Jipa_George_1993 a răspuns:

Pune mana pe o carte de gramatica. dup-aia incearca sa vorbesti cu baiatul pe mess, si poate va intelege ceva din ce zici. spor la treabawinking

| Rricotaj_Simon_1994 explică:

Mersi... dar eu am ajuns sa o urasc pe,, Prietena mea`` deci nu as suferi prea mult pentru prietenia ei

| Rricotaj_Simon_1994 explică:

Eu...in lipsa prietenei mele vorbesc cu el radem ne distram etc dar cand apare ea se schimba total