| loryys a întrebat:

Am o problema! Eu din clasa a-V-a am fost prietena cu o fata pe nume Aura. Aura a incluso si pe Andreea in prietenia noastra. Cand eu cu Aura ne certam Aura se ducea la ea si eu ramaneam ca o fraiera singura. Dupa 1-2 zile ma impakam cu Aura. Aura cu Andreea au fost prietene 3 luni dar nici una nu vorbea cu mine.Acum eu am fost cu Andreea 1 luna si nu am vorbit cu Aura deloc. dadeam apropouri asupra ei etc. Dupa 2 sapt Aura ma suna si imi spunea plangand sa ma impac cu ea. Andreea se supara si imi spunea sa nu mai vorbesc cu ea. Cand am hotarat sa o iert pe Aura am vorbit ca sa nu mai vorbim cu Aura, dar mi-am luat teapa Andreea ia bagat minciuni iar ele doua sunt prietene. Ce sa fac ca sa o fac pe Aura sa ma ierte? Nu pot vorbi cu ea deloc la scoala! Nu imi raspunde la telefon.ce sa fac ajutati-ma va implor.

Răspuns Câştigător
| KittyEyes a răspuns:

Daca este asa de proasta, las-o. Cautati alte prietene si daca vrei neaparat sa te impaci cu ea si ea nu vrea, daca ii ceri iertare de mai mult de 7 ori si ea refuza atunci este pacatul ei. Ea nu stie sa aprecieze o prietenie adevarata! Daca ar fi fost o prietena adevarata te-ar fi iertat! Am avut si eu o prietena gen Andreea, care mereu isi baga nasul in toate prieteniile mele si chiar si ultima prietena care am avut-o mi-a furato! Eu zic sa o lasi pe Aura, sa-ti gasesti alte prietene, dar prietene adevarate. Sunt sigura ca vei avea o prietena care va fi alaturi de tine si veti forma o prietenie fericita! big grin Bafta!winking :*

2 răspunsuri:
| CuteCurly a răspuns:

De ce nu poti vorbi cu ea la scoala? Du-te la ea si spune-i tot ce s-a intamplat. Nu ar mai trebui sa mai fi prietena cu Andreea... Ma rog, trebuie sa gasesti o cale sa-i explici totul, dar fa cumva sa nu fie Andreea prin preajma. Sper ca te-am ajutat. Enjoy ♥

| Kh3sha a răspuns:

Pai parerea mea ar fi sa o lasi un timp in pace si o sa se intoarca ea la tine nu trebuie sa le dai o importanta asa mare, prieteni poti sa -ti faci in fiecare zi, iar daca o sa te impaci cu AURA ar fi bine sa o eviti pe Andreea pentru ca ea se foloseste de voi!