| ღmarynaღ a întrebat:

TPU eu chiar vreau sa slabesc! acum am 53 kg si 1, 60, am slabit 4 kg dar vreau sa ajung la 46 kg, mananc din 2 in doua ore si nu ma pot stapanii, fac sport moderat, nu mananc prostii de dimineata dar seara tot ce apuc mananc, si mananc pe fuga dupa masa pentru ca merg prin oras des.asa ca am un program dezastruos si un regim total nesanatos. vreau sa-mi spuneti cum sa ma stapanesc si ce sa mananc ce sa nu ingrasa si sa imi comprime pofta de mancare.thinking regimu poate fi si de juma de an numai sa slabesc cateva kg, preferabil 5

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Prin autocontrol și program zilnic de urmat.
La 46 de kilograme ești prea slabă, trebuie să rămâi la 50 de kilogrme.
Pa, pa.

| Freedom_1119 a răspuns:

Ca cestie.masa corporala ideala pentru inaltimea ta este 49-50 kg, asa ca nu prea ar trebui sa mai slabesti.Insa daca totusi vrei atit de mult iti dau eu citeva sfaturi:
1.maninca mai mult dimineata si chiar la amiaza(pina la ora 15), deoarece in aceasta perioada a zilei kaloriile nu se prea depun si plus seara nu estiatit de infometata
2) staruite sa maninci cit mai putin seara
3)Maninca cit mai putina piine
4)poti sa iti numeri kaloriile(nu mai mult de 1700-1800 pe zi), ca sa iti fie mai usor sa le numeri intra pe dietetik.ro si creeaza-ti un regim
5)Poti apela la diete(dieta de orez e ft eficienta sau cea cu mere)
si staruite sa maninci mincara gatita si nu dulciuri sau mincare rapida...Maninca fructe si legume si bea 2 l de apa pe zi.Succes!

| FesCuDungi a răspuns:

Pai la 50 kg trebuie sa te opresti! inaltimea minus 10 = greutatea care trebuie sa o ai!