| madalynamadyy a întrebat:

Eu cu prietenele mele vrem sa facem ceva bani si nu stim cum. Anii nostri sunt intre zece si 12 ani. Va rog ne dati niste idei. Funda+vot.

3 răspunsuri:
| LumeaÎnTreiDe a răspuns:

Spunetile parintilor ca luati note bune si va meritati pe deplin alocatia

sau

ceretile taxe mici ( 2 lei) pentru. muncile casnice

sau

faceti cum fac eu: in fiecare vara ma duc la bunica, zilnic, si merg la fan big grin, la cules de prune, la cartofi etc. si primesc de la bunica 10 lei big grin

baftawinking

P.S.: sa stii ca fiecare leu conteaza, asa ca nu te da in atur de la nimic, oricat ar fi de mica sumawinking

| UninspiredName a răspuns:

Puteti sa va angajati intr'o vanzare gen avon dar ceva mai mic...si sa luati fiecare cataloage si sa vindeti multe produse si asa faceti bani. Adica 25% din ce vindeti. Daca vreti va pot ajuta eu cu cea mai mare placere. Daca aveti prietene de varste mai mari puteti sa le rugati sa va ajute in vanzare. Anyway, daca doriti ajutorul meu, astept un mesaj pe privatbig grin wave

| VladConstantin20 a răspuns:

Buna.Vindeti ceva facute de voi(bratari,coliere,cercei), faceti un stand cu limonada sau o vanzare de vechituri, vindeti prajituri sau altceva sau pur si simplu cersiti laughing