| psvita12345 a întrebat:

Eu nu sunt o persoana atât de sociabilă ca alți prieteni de ai mei, dar am o problema in legătura cu asta. Mulți din clasa chiar si câțiva din alte scoli rad de mine ca nu sunt sociabil si alte chestii, dar mie asa imi place sa fiu, adică sa stau mai mult in casa, sa ma joc pe calculator sau sa fac alte chestii si imi place sa stau cu familia mea, intr-un fel asta ma face fericit.Va rog spuneti-mi părerea voastră despre mine, credeți ca sunt fraier sau ceva de genu?

Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

Fraier in nici un caz, insa dezavantaje? Da, vor aparea cateva pe parcurs daca continui in felul acesta.Depinde ce intelegi tu prin sociabil. Poti fi cea mai sociabila persoana in mediul in care te simti tu bine. Daca esti doar o persoana care vorbeste mai putin, stii ce se zice "Prostul vorbeste mult", mai bine sa fii tu destept si sa creezi o aura de mister in jurul tau.Lasa`i sa se revolte, sunt doar invidiosi.Doar un lucru iti voi mentiona, ca sa nu revii aici peste un 1-3 ani cu intrebarea "Ce sa vorbesc cu o fata?".Fa un efort sa fii "sociabil" cu ele inca de acum ca sa nu te trezesti atunci ca nu stii ce sa le faci, lasa-i pe prietenii tai, daca iti erau prieteni nu iti spuneau asta ci te incurajau sa fii asa cum esti tu.

4 răspunsuri:
| Florentina9210 a răspuns:

Si ce treaba ai tu cu ce spun ratatii aia? Fiecare e liber sa judece, dar in primul rand, ar trebui sa se mai uite si la ei!

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Salut.
Eu nu cred ca esti fraier absolut deloc si mie imi place sa stau in casa si sa fac diverse lucruri nici eu nu-s atat de sociabil.
Prefer sa evit diverse anturaje dubiose si sa nu-i bag in seama sunt tot feluri de oameni de astia mai nesimtiti si o sa dai de ei in viitor la scoala, pe strada, in magazine.
Eu personal nu am nimic in comun cu alti oameni, mai ales de astia si n-are sens sa vorbesc cu ei daca au alta mentalitate pe care eu nu o inteleg.
Sunt si oameni cu care poti purta un dialog si care sa te intelegi.
Sunt si altii ca tine si ca mine care au aceeasi parere.
Sper ca te-am ajutat.
Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu esti fraier esti doar putin introvertit, probabil si foarte timid.
Multi adolescenti sunt asa-mai multi decat ti-ai putea imagina!
E normal sa fii putin retras dar nu incerca sa fi chiar singur!
Incearca sa-ti gasesti prieteni, sa socializezi mai des, sa devii mai deschis so mai increzator in fortele proprii-vei vedea multe se vor schimba in bine!
Bafta!

| TPUajutama a răspuns:

Buna. Nu asculta ce iti spun ceilalti daca tie iti place sa fi asa si asta te face fericit nu te schimba pentru nimeni. :-) Nu, nu esti fraier sau altceva esti tu insuti si asta te face fericit, asa ca cum am mai zis nu te schimba pentru ca ceilalti rad, nu-i baga in seama.