| anonim_4396 a întrebat:

eu sunt o perfectionista,stunci cand ma pricep grozav la ceva (in cazul meu la romana)am pretentia sa iasa perfect(pana cand a aparut aceasta profesoara),ca sa trec direct la subiect,in clasa noastra a venit o noua profesoara de romana care nu stiu cum si de ce dar de fiecare data cand vb cu ea am MARI emotii,eu la romana am pretentii sa i-au note bune, dar dupa ce m-a ascultat desi am zis corect a spus ca sunt emotiva si ca nu i-am transmis ce si-a dorit ea sa auda de la mine as ca mi-a pus 8 crying o nota care dupa parerea mea eu nu o merit,acum urmeaza sa ma asculte din nou, ce as putea sa fac sa nu am emotii? deja imi este frica sa nu i-au o alta nota mica? cum imi pot controla emotiile? dau funda kiss

Răspuns Câştigător
| Adelina004 a răspuns:

Nu ar trebui sa ai emotii.Incearca sa te uiti la ea ca la un prieten, nu ca o profesoara pentru ca asa vei avea mai mari emotii(asa fac eu).Si daca inveti nu are de ce sa iti fie frica :* :*

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca mai citesti o data cu atentie ce ai scris, poate o sa observi ca ai pus niste cratime unde nu era cazul. Mai ai si alte greseli, dar sa zicem ca sunt din cauza grabei. N-as zice ca te pricepi grozav la limba romana. Oricum, daca recunosti si tu ca nu meriti nota 8, nu poti decat sa te bucuri ca ai luat-o totusi.

| bodealigia a răspuns:

Si eu am note de 10 doar doua note de 9 si nici una mai mica de 9.la inceput am fost si eu emotiva.am incercat sa imi imaginez ca sunt cu o persoana foarte cunoscuta si tin mainile la spate(pe mine ma ajuta). incearca!

| Ella01234 a răspuns:

Nu ai un,, obiect norocos'' micut pe care sa il tii strns in mana...de exemplu eu nu am nici un obiect dar atunci cand sunt ascultata la romana(si eu iubesc materia aceasta) ma uit undeva prin clasa sau pe geam niciodata in clasa sau la profa nu pot nu am curajul incearca si tu poate merge spune-mi si mie daca se intampla ceva...

| marydanutza a răspuns:

Poi..invatawinkingsi fii sigura ca stii lectiile la care te asculta..sau incearca sa vorbesti mai deschis cu profesoara