| Valentina_5825 a întrebat:

Buna
Sunt intr-o situatie foarte proasta.Am un 4 la latina de la un test (pentru ca nu am inteles ce cere exercitiul si l-am gresit) si un 7 in teza.Pt a inca o nota ca sa se poata incheia situatia doamna profesoara ne-am propus sa faca media intre cele doua note si toti au fost de acord. Mie imi iesea 6 si doamna m-a intrebat daca vreau sa ma mai asculte sa imi mareasca nota.Am fost de acord, m-a ascultat si mi-a pus 3 (adv este ca nu prea am stiut, dar...). Acum imi iese media 4, 37 deci sunt in situatie de corigenta.
Mi-ar trebui un 4 sau 5 ca sa imi iasa media 5. M-am gandit sa vorbesc cu dirigu sa o roage pe doamna sa imi mai puna un 4 sau un 5, dar nu st foarte sigura, sau as putea sa vb eu cu domna dar mi-e teama ca nu o sa vrea sa imi puna(ea este foarte exigenta). Deci ce sa fac? Va rog ajutati-ma straight face

3 răspunsuri:
| adutzadragutza a răspuns:

Pai parerea mea ar fi sa vorbesti cu parintii si diriginta/ele, si sa ii spui despre ce este vorba dar in particular.Sau mai este o solutie punete cu burta pe carte si dovedestei ca sti. fa doua sau 3 exercitii in plu si intreab-o daca vrea sa te mai asculte ca tu nu vrei sa ramai corigenta. daca vede ca ai o dorinta, ca vrei sainveti si ca iti dai interesul o sa vada si poate iti mai trece macar un 7 ca sa iti iasa 5. Sper ca te-am ajutat. funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic mai degraba ca pana la urma care mai e valoarea ta 4 sau 7 adica care ar fi nota ta finala? si ia spune-i lu dirigu ce naspa ca nu ai diriga ca vorbeai cu ea mai usor eu zic sa ii zici lu dirigatu

| RainboyDash a răspuns:

Vb cu diriginta\ele vrei sa ramii corigenta?