| anonim_4396 a întrebat:

O sa faca colegii misto de mine daca apar cu bascheti roz la scoala? pentru ca nu sunt gay, dar chiar imi place culoarea!

10 răspunsuri:
| AdeeLinee a răspuns:

Ar fi mai potrivit un tricou,dupa parerea mea. Daca tu vrei neaparat incaltaminte roz, ai grija sa nu fie in totalitate roz, ar parea putin deplasat si deplasat pentru un baiat.:*

| znstr a răspuns:

Depinde si de colegi,dar e putin importanta parerea lor. Daca tie iti place culoarea si ai cu ce s-o asortezi (cu o camasa sau un tricou),de ce nu ai purta?
Cum a zis si BlueR,ca si rozul e o culoare pe care o poarta in General fetele,dar o pot purta si baietii,atata timp cat nu e roz din ala strident.
Daca stii cum sa-ti asortezi hainele, nu o sa faca nimeni misto de tine, poate chiar o sa te 'copieze' si o sa-ti vezi colegii cu bascheti roz. laughing

| KiddFaraSentimente a răspuns:

Daca iti place culoarea, poarta si tu un tricou sau o camasa.
Fiecare cu preferintele lui, eu nu judec pe nimeni, insa mi se pare putin ciudat.
Nu stiu.

| JustSimple a răspuns:

Pai daaa chiar esti daca umbli asa 8-\

| iChaz a răspuns:

Pot sa pun pariu ca da. happy culoarea roz purtata de baieti este asociata cu homosexualitatea.

| MadnessCaffe a răspuns:

De unde sa stim noi ce colegi ai tu?

| BlueR a răspuns:

Da' ce?! Roz nu e culoare? Probabil e culoare purtata in general de fete. Si eu am colegi care vin in tricou'/camasa roz. Incearca sa potrivesti baschetii cu niste haine si go. Daca incep sa comenteze le zici: Ce? Arata misto! thumbs up

| stepfania a răspuns:

Nu crede-ma pentru ca anul asta chiar se poarta rozul si la baieti si fete

| iuliclaw a răspuns:

Chestia cu culorile... mereu am fost in potriva! Albastru nu e exclusiv pentru baieti iar roz pentru fete asta mi se pare o prostie mare!
Daca iti place si iti sta bine cu roz poarta! Nu conteaza ce zic ceilalti! Si nu ii mai baga in seama pe cei care fac misto de tine toata viata o sa intalnisti oameni dintrastia care nu le convine nimic la tine si vor sa te faca sa te simti prost!

| Crucified a răspuns:

Ce ba frate? ete fleosc! daca un baiat poarta roz nu inseamna ca e gaywinking pentru mine cel mai enervant este cand vad o fata imbracata numai in roz, pe aceia imi vine s-o pocnesc angry
la baieti le sta bine in roz si la fete le sta bine in albastru smug