| simonafrumoasa a întrebat:

Buna TPU eu sunt sora mai mica a simonei,( utilizatoarea ) si as vrea sa va intreb ceva. ea mi-a zis ca va mai intrebat odata dar nu ma crezut-o. stiti de cand am inceput sa ma masturbez acum un an de zile imi tot apare pe chiloti un lichid alb care cand curge este cleios, nu stiu cum sa ma exprim este asa de scarbos si dupa ceva timp se intareste. nu simt nimic cand curge nu ma manac nu nimica si nici nu prea miroase decat atuncia cand transpir. va mentzionez ca inca nu mi-a venit menstruatia. si mie mi se pare ciudat ca a inceput sa curga fix cand am inceput sa ma masturbez ce ziceti are vreo legatura?
e de bine sau de rau ceea ce mi s-a intamplat?
a si nu as vrea raspunsuri gen mergi la ginecolog.

6 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Tre sa iti vina menstruatia, acel lichid poate fi din cauza ca te exciti, are rol de lubrefiere.
Oricum, nu ti-as indica sa iti introduci degetele, sa te joci cu clitorisul ar fi ok (cred, dar nu prea ar fi laughing) )

caramela
| caramela a răspuns:

Doamneeeeeeeee, sa inteleg ca ai 10-11 ani si te masturbezi?:o:o chiar traim in epoca vitezei si a curiozitatii...sunt mama a 2 ingerasi, si nu pot sa concep asa ceva, imi e greu sa cred ca fetele de 10 se masturbeazastraight facestraight face la 10 ani invatam, ma jucam cu papusile improvizate de mine, era frumusetea copilariei mele, dar voi ce faceti? va nenorociti de micute..nu te judec si nici nu te condamn, dar...
O zi frumoasa sa aihappy

| simonafrumoasa explică (pentru caramela):

Dar si eu invat si sunt buna la scoala. mie nu imi place sa ma joc cu papusile nu mi-a placut never.

| caramela a răspuns (pentru simonafrumoasa):

Draga mea..nu te-ai gandit ca masturbandu-te mereu iti poti provoca rana/infectie? esti mica pentru practicarea acestui vici/curiozitate etc. spala-te cu ceai de musetel si lasa "pasarica" ta asa cum trebuie sa fie... NEATINSA...

| Sweetyass a răspuns:

Sincer, eu cred ca glumesti!

| Roxaniki98 a răspuns:

E normal asta..chiar daca te masturbezi sau nu. asta dispare dupa ce ti se regleaza menstruatia! dar incearca sa te ingrijesti..sa ai o igiena regulata!