| xPinkSunShine a întrebat:

Explicati Invierea Domnului "in sufletul vostru". spuneti-mi ce inseamna pentru voi aceasta sarbatoare. Dau funda celui mai frumos raspuns, iar celorlalti vot.

1 răspuns:
| ovidius a răspuns:

Eu imi aduc aminte de o inscriptie pusa pe o cruce, la o raspantie de drumuri.
"Omule, uite ce am facut pentru tine (rastignirea)
Tu? Ce faci pentru Mine?"

Invierea nu ajuta cu nimic daca ramane la nivelul teoretic, al vorbelor. Transformarea interioara (in bine) dovedeste ca "veniti de luati lumina" nu au ramas (pentru noi) doar niste vorbe goale, traditionale, lipsite de sens.