| xPinkSunShine a întrebat:

Ce inseamna pentru voi Invierea Domnului?
Cel mai frumos raspuns primeste funda, iar celelalte raspunsuri primesc vot folositor si inteligent.

Răspuns Câştigător
| cυρcαкє a răspuns:

Buna.

Pentru mine Invierea Domnului inseamna bucuria ca a inviat Iisus, ca am murit pentru noi.Cand ne ducem noaptea sa luam lumina, si luam acea lumina de la Dumnezeu parca am devenit mai buni, mai...nu stiu cum sa zic.
Pentru altii Invierea Domnului inseamna doar mancare, tai mielul mananci, sau o zi oarecare.
Unii nu stiu ca aceasta sarbatoare este cea mai importanta sarbatoare, zi din an. Unii isi petrec noaptea la club in loc sa ia lumina.Nu-i critic ca asta doar e treaba lor, dar ar fi mai bine ca toti sa mergem la biserica si sa luam lumina.

Pa-pa!

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Niste cuvinte zise la biserica.

| ovidius a răspuns:

Nu inteleg de ce pui aceeasi intrebare de 2 ori
http://www.tpu.ro/......dau-funda/