| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU., faza e ca ziua mea este pe 21 iulie, luna asta.si o sa am vreo 16 invitati, mi-o fac acasa. ce am putea face? ca sa ne distram? dar sa fie o petrecere de neuitat! pentru ca am invitat si baieti mai mari(16 ani), si au spus ca vin ca suntem FRIENDS si stam cu totii in fiecare zi. funda la cel mai cool raspuns!

4 răspunsuri:
| JustMetallica a răspuns:

Din primul moment in care invitatii pasesc in casa ta, tu trebuie sa te schimbi radical. Trebuie sa devii o gazda perfecta. Poti incepe prin a'ti invita prietenele tale in camera ta si sa le arati diferite chestii, apoi sa le spui unde este baia [foarte important]. Trebuie sa te asiguri ca relatiile dintre invitati sunt bune si ca toata lumea are o dispozitie buna. Ca jocuri, cel mai interesant/captivant joc este Adevar si Provocare. Dar poti juca si ceva mai "provocator". Ai zis ca ai baieti mai mari de 16 ani. Iti voi da o idee de joc: va asezati toti in cer si, cu o carte de joc pe buze, trebuie sa o dai urmatorului. Dar fara sa o tii cu mana. Uneori, se intampla ca, cartea sa cada si sa va sarutati [de aceea e super amuzantlaughing]. Deci, be careful! laughing.
Succes si LA MULTI ANI!

| Sanela a răspuns:

Jucati sticluta pe provocari(adica asa e normal,nu?)daca ai vreun baiat pe care il simpatizezi incearca sa il provoci la mai multe chestii sa vezi daca rezista laughing)(o provocare mai ca un TEST DE REZISTENTA ).DE ex:daca pica pe el botu sticlei,(asta sa jucati noaptea), provoaca`l sa alerge dezbracat prin zona blocului(casei)unde locuiesti, nu stiu.a fost o sugestie

| Andracon a răspuns:

In primul rand nu trebuie sa fie nici un parinte acasadevil si dupa totul vine de la sine

| BeiiBiiiy_7728 a răspuns:

Pai ati putea juca adevar si provocare, scaunele muzicale, ati putea dansa. Mai stiu un fel de joc in care trebuie doua foi de caiet studentesc si trebuie sa dansez cate doi(fata si baiat) pe cate alea doi foi fara sa ating podeau si daca o ating indoiti foile si tot asa.
Mai stiu unul in care trebuie tot cte doi sa dansati cu un balon(ori fata in fata, ori spate in spate) si sa nu cada.

Sper ca te-am ajutat. Distractie placuta.