| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU fetele in clasa nu prea le plac de mine doar una singura dar ea are o prietena buna.Si as vrea sa ma imprietenesc cu baietii din clasa mea si ei sunt cam "batausi" de felul lor si nu stiu cum sa le spun da ca vrem sa fim prieteni. Funda si vot.

6 răspunsuri:
| PatyKan a răspuns:

Buna! Uneori se intampla sa nu te intelegi bine cu ceilalti, sa te simti marginalizata. Plus ca intre fete e acea rivalitate, care apare mai mereu.
E foarte bine ca incerci sa iti faci prieteni noi... Dar e posibil sa nu te poti integra in grupul baietilor daca nu ai aceleasi pasiuni [sportul, fotbalul etc.] sau aceleasi idei. Incearca sa te apropii de toti colegii, nu doar de baieti [nu zic sa te lasi calcata in picioare sau sa te rogi de cineva].
Daca ii intrebi "Vreti sa fim prieteni?" asa, pe nepusa masa, s-ar putea sa nu reusesti ceea ce ti-ai propus. Poate ca ar fi mai usor sa te integrezi cu ajutorul unei persoane cu care te intelegi bine si care e deja in grupul respectiv. Bafta! happy

| anonim_4396 explică (pentru PatyKan):

Eu sunt fata si imi place si sportul si chiar as vrea sa fac fotbalhee hee thinking

| anonim_4396 explică (pentru PatyKan):

Chiar imi place sprtul il iubesc love struck love struck love struck love struck si chiar as vrea sa fac fotbal dar pentru fete din pacate nu existahee hee thinking

| PatyKan a răspuns:

Hmm... Cand se joaca, intreaba-i daca poti intra si tu [daca te pricepi la fotbal si iti place sportul, cred ca te descurciwinking ]
Fii deschisa, amuzanta... Incearca sa socializezi cat mai mult, dar ai grija sa nu pari disperata sa intri in grupul lor.
Oricum, eu zic sa te apropii si de ceilalti [ apropo, nu am inteles care e problema daca fata aceea are o prietena buna?! ], sa nu iti pui mari sperante in acei baieti fiindca se poate lucrurile sa nu iasa chiar cum ti-ai dori. happy

| AVRILavigne1000 a răspuns:

Pai e greu pentru ca baieti batausi nu vor fete in grupul lor da am o solutie intrbeab-o pe prietena ta daca mai are si alti prieteni sau daca nu are(nu cred ca e posibil)du-te la alte clase si gaseste-ti prieteni sunt sigura ca o sa te indrageasca toti

| anonim_4396 explică (pentru AVRILavigne1000):

Nu batausi adica se mai bat din cand in cand.