| Tasya05 a întrebat:

Help plss puppy dog eyes Diriga e foarte suparata pe mine crying. Deci, saptamana trecuta am fost intr-o excursie de 3 zile. Am ajuns la hotel, si am stat cu o colega in camera.Camera noastra era langa camera prietenului meu cel mai bun, si a inca unui baiat cu care statea el. Asa, noaptea( pe la 2-3 ) cand ne.a pus diriga sa mergem la culcare, ne.a spus sa numai iasa nimeni din camera.Prietenul meu cel mai bun a iesit pe balcon, si a vn la mine in camera, sa ne uitam la un film. Ne.am asezat toti 4 in pat, sa ne uitam la film ( eu, el, colegul lui de camera, si coelga mea ). Si, chiar atunci, diriga a intrat in camera. Nu stiu ce a inteles ea, sau ce nu. In primul rand a facut circ ca cica eram mai mult dezbracati decat imbracati. ( eram in niste pantaloni destul de scurti, si intr-o bustiera, si baietii erau cu niste pantalonii si fara tricouri :l ). Ideea e ca, din asta a facut un circ monstru. A aflat toata pensiunea :l. Cica stateam 'peste ei' si acum ne.a chemat parintii la scoala :l. Ce as putea face? Credeti ca, chiar are un motiv de suparare? Mentionez ca, avem doar 13 ani. Nu stiu de ce nu are incredere in noi, ca doar nu faceam nimic.:l

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca diriginta voastra nu ar fi trebuit sa faca atat scandal. Oricum, nici voi nu ati procedat bine. Nu inteleg de ce ati vrut sa va uitati la film la ora 3 noaptea dupa ce diriginta voastra va spus ca nu mai aveti voie sa iesiti din camere. Si voi fetelor puteati sa va imbracati cu o bluza...sa nu ramaneti in bustiera, mai ales ca erau si baietii acolo si stateati si in pat. Trebuia sa va ganditi intai. Asta este parerea mea. Trebuia sa ii explicati dirigintei ce s-a intamplat de fapt iar daca este un pedagog bun ar fi trebuit sa va inteleaga...
O zi buna!

| andreyutzyltau a răspuns:

Buna! Parerea mea este ca tu trebuie sa vorbesti foarte sincer in primul rand cu parintii tai, ei au cea mai mare incredere in tine, si sa le explici exact cum au decurs lucrurile. Cand ei vor avea o discutie cu diriginta ta, o vor face sa inteleaga ca ceea ce ea a inteles nu a fost tocmai ceea ce s-a intamplat! Dupa aceasta discutie sa mergeti si voi (tu, colega ta, prietenul tau cel mai bun si colegul lui de camera) la diriginta sa ii spuneti ca recunoasteti ca nu ati procedat in cel mai corect mod, insa a fost o decizie luata pe moment si fara sa va ganditi prea mult la consecinte si cu siguranta, daca este un bun pedagog, va intelege. Va cereti scuze si sigur totul va fi bine! Iti doresc mult succes! Sper ca ti-am fost de folos! O viata frumoasa!