| anonim_4396 a întrebat:

Eram cu fratii mei intr.o camera si ne uitam la televizor si dintr.o data mi.am auzit numele in soapta si I.am intrebat pe fratii mei daca ei m.au strigat si au zis ca nu. Apoi am dat televizoru pe mute si auzeam zgomote in bucatarie. am verificat si nu era nimic apoi ne.am culcat toti si ne.am trezit a doua a zi. Eu cu fratele meu ne.am dus afara si sora noastra a ramas in apartament si ne.a zis ca aude zgomote oribile si a vandut apartamentul. Exista fantome? Numele meu in soapta...

13 răspunsuri:
| Purec a răspuns:

Este vorba despre o entitate foarte periculoasa. Fantomele nu sunt rele, este vorba de demoni. Pot simtii demonul care te supara..cred ca este vorba despre Hamurbusprostusferus Netotidiotusfericus. Se spune ca se hraneste cu frica oamenilor pana in cele din urma le v-a fura sufletul. Trebuie sa mergeti la biserica, altfel va v-a urmari peste tot

| danay72 a răspuns:

Fantome nu, doar demoni care pot face astfel de lucruri.

| sublime89 a răspuns:

Eh, ati exagerat cu totii. Credeti in fantome prea mult.

| Alcyon a răspuns:

E cam ciudata povestioara ta. Nu cumva e inventata sau copiata de undeva de pe net?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De existat exista cu siguranta.
Povestea ta in schimb nu sta in picioare.

| pet555 a răspuns:

Fantome nu exista
Demoni exista dar treaba lor nu e sa iti faca tie zgomote sau sa faca pe fantomele.
In toate casele se aud zgomote. In unele se aud mai mari. Daca era apartament poate se auzeau zgomote din perete, ca in casele unde se aude clar umbland cineva pe parchet(si eu am auzit) dar de fapt se aude din alt apartament. Pamantul se misca. Se mai aud zgomote.

| Denly a răspuns:

Cititi Cartea Spiritelor de Allan Kardec daca tot credeti in fantome si veti afla raspuns la multe intrebari. Si, in legatura cu demonii spiritele zic ca demonii nu sunt altceva decat tot fantome/spirite, dar cu intentii rele, de a provoca raul.

| OchiiCaprui a răspuns:

Auzeai zgomote din bucatatie... Hmmm putea fi un soarece, te-ai gandit? laughing

| anedreaeaaa a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat.Eram singura in casa si ma jucam la Pc si mi-am auzit numele soptitlaughing)
Ciudat stiu...Si da exista fantomelaughing

| FuNNy121431 a răspuns:

Ai putea sa ne dai mai multe detalii? Poate era vreun spirit sau o fantoma, a murit cineva in apartament? Este destul de vechi apartamentul?

| Bringmelight a răspuns:

De la cateva zgomote pana la a vinde un apartament e cale lunga. Nu ai fost prea inspirat la inventarea povestii. Poate data viitoare vei scrie mai bine.

| HaaloMinecraft a răspuns:

Lumea nevazuta nu cred ca poate interactiona cu lumea vazuta, in plus nu cred ca Dumnezeu ar lasa entitati rele sa ne afecteze, decat cu acordul nostru.