| DCSHOE a întrebat:

Ieri am primit o amenda deoarece am circulat fara bilet sau abonament in mijloacele de transport in comun de la comunitari. Eu nu am de gand sa platesc aceasta amenda, ba mai mult am si rupt procesul verbal. intrebarea mea este: ce poate sa imi faca ? imi pune amenda la impozitul casei ? Am auzit unele persoane ca nu mai pot sa imi fac buletin la 18 ani. Este adevarat ? Va rog sa nu faceti misto.

2 răspunsuri:
| claudiu1994 a răspuns:

Poi stiam ca amenda este de 50lei si daca no platesti in 24 h parca, se dubleaza se face 100 lei.Cu buletinu nu are nicio treaba acum nust cand o sa ai nevoie sa faci vreun act cv de la primarie ti pune la impozit cred, eu stiu pe cineva care a stat in Bucuresti si a luat de la ratb o gramada amenzi si nu lea platit dar avea domiciliu in alta parte nu in Buc.

| linaaa a răspuns:

Stiu ca amenda se pune la impozit, da de faza cu buletinu nu am auzit niciodata