| Mihaela2022 a întrebat:

Bună TPU! ieri m-am certat cu şoferul din autobuz, cum sa-i fac reclamație dacă nu-i ştiu numarul de la maşină? ce pot sa fac?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Data viitoare aflii numarul daca esti atenta

| aditimus a răspuns:

Poti suna la dispecerat sa intrebi cine a fost pe tura pe autobuzul x relativ e foarte usor de gasit.
Macar ruta o cunosti?

| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu-i stii numele complet al soferului si nici numarul de la autobuz, nu ai cum sa-i faci reclamatie, fiindca pe o linie de autobuz in aceeasi tura sunt 5-10 soferi in acelasi timp.

| Wr3nch a răspuns:

Fara numar nu ai ce reclama. Ca pot fi X autobuze pe aceiasi linie, si nu sta nimeni sa intrebe: tu ai facut asta?

| ivees a răspuns:

Poți să suni la dispecerat și să întrebi despre șoferul care a fost pe ruta x.