| dianaalexandram a întrebat:

Ieri sambata noaptea am cazut cu bicicleta si m-am lovit foarte rau mai sus de pleoapa, sub ochi...pe frunte si asa..si sub ochi si mai sus de pleaopa de ieri mi so umflat si nu am vanatai doar ca ma pisca rau cand ma dau cu unguent sau crema de galbenele oare de ce? In fine.Cam in cate zile mi se dezumfla ochiul? nu-i chiar asa rau dar vreau cat mai repede. Tot pun gheata siasa

3 răspunsuri:
| Morphines a răspuns:

Ieri a fost duminică, nu sâmbătă. Azi suntem în 23 doar.
Eventual poți merge la un medic, o vizită-fulger pentru a scăpa de vreo complicație. E destul de periculos locul în care te-ai lovit.
Sănătate și continuă cu compresele. Poți pune și comprese cu rivanol!

| Snowfall a răspuns:

O sa ai ochiul umflat in jur de doua saptamani.

| AlleSiAtat a răspuns:

Imi pare rau pentru ce s-a intamplat. Referitor la intrebari: te pisca deoarece zona este putin iritata de la impactul lovirii fetei tale de ciment. Am patit si eu asta si mi s-a desumflat in 2 saptamani, am pus gheata zilnic. sad Sa nu te sperii, dar posibil ti se va face galben, verde mov. laughing E ok, aia inseamna ca se vindeca. Daca nu vrei sa ai 2 saptamani ochiul umflat, cere la farmacie ceva pentru asta, trece intr-o saptamana daca te dai cu aceea (am coleg care asa a facut).