| nistorpetru98 a întrebat:

Azi am cazut pe gheata si m-am lovit la ochi iar acum mi s-a umflat ce as putea face sa-mi treaca cat mai repede.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Empathizer a răspuns:

Pune o compresa cu apa rece si da fuga la un spital cu camera de garda Oftalmologie. In Bucuresti poti merge la Spitalul de ochi de la Piata Lahovary (la capatul autobuzelor 168, 368, 268) sau la Spitalul Universitar (Spitalul Municipal, cum il stie lumea, de la statia de metrou Eroilor).

| beniamin1994 a răspuns:

Pune Gheata sau compresa cu apa rece cu zicea Mave0954, dar poti pune intr-o carpa ceva niste sare o pui la cuptor sa se incalzeasca cat rezisti tu de cald(e indicat pentru urechi, dar eu am pus si la ochi)

| MaVe0954 a răspuns:

Pune-ţi gheaţă la ochi sau compresă cu apă rece. Însănătoşire grabnică şi ai grijă cu gheaţa!