| anonim_4396 a întrebat:

imi place de un baiat care este mai mare decat mine cu 10 ani si are 26... in principiu problema este ca eu nu stiu daca ii plac lui. de asemenea imi este antrenor de tenis de 2 luni. pe teren se comporta foate frumos cu mine : vorbeste frumos dar parca prea incet incat uneori il pun sa repete ce a spus, imi zambeste cand vorbeste, si mi se pare ca evita sa ma priveasca in ochi incat mai tot timpul cand vorbeste cu mine are tendinta de a se uita in jos chiar si cand ma saluta. o data i-am spus : 'sper sa ma descurc mai bine astazi ' si el mi-a raspuns : 'si eu sper din tot sufletul '. intr-o alta zi mi-a aratat special trofeul pe care la castigat. si cu toate astea cand gaseste timp liber pleaca de pe teren. din acest comportament reiese ca ii place de mine sau se comporta ca un antrenor amabil? ce sanse sunt sa ii placa si lui de mine? cum as putea sa il abordez nestiind ca eu il plac decat daca ma da de gol privirea si tonul vocii.

Specific ca nu are iubita.

1 răspuns:
| eternity a răspuns:

Uite, nu vreau sa-ti spulber visele, insa aceasta diferenta de varsta no sa va permita sa fiti impreuna acum, daca aveai tu 26 si el 36 poate era vorba de vreo relatie serioasa, dar asa chiar daca pe tine no sa te incomodeze virsta pe el il va incomoda, se va stinjeni sa te prezinte prietenilor si familiei, si parintii tai ar putea interpreta gresit o astfel de relatie, e politicos cu tine pentru ca, ca orice mascul se simte atras de o femela, dar nu cred ca are sentimente pentru tine, probabil pleaca de pe teren cind are timp liber doar ca sa nu va apropiati mai mult.