| Nekochxn a întrebat:

Imi place de un baiat de mult timp din alta clasa si colegii incearca sa ne combine cu forta. Eu fug mereu de el mereu iar el nu face nimic,nu prea da semne dar odata a zis ca ma place "putin" iar dupa a zis ca nu ma place deloc. Nu mai suport. Nu stiu ce sa fac, ma gandesc 24/24 la el,parca mi-a luat mintile, de o saptamana il visez in continuu... Dar mi-e prea rusine sa vorbesc cu el adica cred ca si lui ii e...si astept sa faca primul pas dar nu il face. Si eu nu pot sa il fac pentru ca transpir foarte mult si tremur cand il vad, am fluturi in stomac si sentimente super ciudate. Ce sfat imi dati? Si daca imi spuneti sa vb cu el sa imi spuneti si cum sa scap de timiditate.

5 răspunsuri:
| PrintesaGumitaa a răspuns:

Daca nu te place asta e, nu il poti obliga. Te gandesti prea mult, pur si simplu treci peste, nu o sa patesti nimic daca schimbi 2 vorbe cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te dezbracata la el acasa si nu te va refuza.

| Kerre a răspuns:

Daca intr-adevar te place si el si nu face primul pas ori este timid ori asteapta si el un semn de la tine. Daca nu faci tu primul pas ori nu dai ceva semne de viata ca iti place de el, iti va lua-o altcineva inainte, cineva cu mai mult curaj, si cred ca nu vrei sa se intample asta. Atunci ai 2 optiuni:
1. Astepti mult si bine pana da si el un semn.
2. Iti faci curaj si te bagi in vorba cu el.

| Subsemnatul123 a răspuns:

Daca astepti sa faca el primul pas atunci asteapta in continuare. Asta si meriti daca astepti sa fii bagata in seama desi tie iti place de el. Daca si el te place nu vad de ce te-ai emotiona asa. Poti sa-i spui pe Facebook, poate o sa-ti fie mai usor. Daca te refuza, asta este, nu te place si o sa trebuiasca sa treci peste. Daca te place si el, n-ai nimic de pierdut daca ii zici tu prima.

| AlexDarius3 a răspuns:

Daca nu ii zici, degeaba astepti, oamenii mereu se incred prea mult in viitor, dar gandeste-te cu ce te-a ajutat viitorul? Daca nu te accepta, asta e. Treci peste si nu te mai gandii, o sa iti afecteze calificativele la scoala si daca te gandesti asa mult la el si il spionai sau ascultai ce zice despre tine nu o mai face! e straniu.