| rayny a întrebat:

Buna TPU imi place mult de un baiat dar nu stiu daca el ma place varul meu este amic cu el si a zis ca baiatul de care imi place ma iubeste ce sa fac as vrea sa ii zic ca imi place de el dar a zis ca are prietena funda cel mai bun raspuns

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca nu ai tu curajul sa faci primul pas, atunci lasa-l pe el! Incearca in acelasi timp sa devii mai apropiata de el. Si daca e, roaga-l pe verisorul tau sa-l intrebe, daca te place, atunci de ce nu sta cu tine! Dar gandeste-te, poate a zis chestia la bazastraight face si nu neaparat ca te place. acum depinde mai mult de fapte decat de vorbe! O zi buna!

| zelda a răspuns:

Pai cum adica nu sti daca te place din moment ce varul tau ti-a spus ca baiatul ala te iubeste? Incearca sa vorbesti cu el (nu cu varul tau) asa vei sti ce sentimente are pentru tine si el daca spune ca te iubeste presupun ca s-ar desparti de prietena lui pentru tine. Cere-i varului tau id-ul baiatului daca nu ai curaj sa vorbesti cu el fata in fata si spune-i ca-l placi mult si vezi ce se intampla.happy

| MiQutsa a răspuns:

Pai daca a spus ca te iubeste ce mai asteapta? Incearca sa te apropii de el.Eu cred ca el stie ca il placi dar pur si simplu se face intr-o ureche. Oricum, mai devreme sau mai tirziu, daca el te iubeste va face pasul care va desparte de a fi impreuna.Eu personal nu sunt obisnuita sa fac primul pas niciodata, cat de tare nu as iubi baiatul, pina nu imi spune personal ca tine la mine eu nu fac primul pas.Insa daca consideri ca trebuie sa ii spui, spune'i