| Byb2001 a întrebat:

Buna TPU, imi place sa cant doar ca am incercat sa ma inregistez si aveam o voce foarte urata, ce sa fac daca imi place sa cant doar ca n-am voce?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să cânți pentru tine, dacă asta te face fericit.

9 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Te limitezi la cantatul sub duș.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Nu canta. E un lucru ingrozitor pentru cei care aud. Si schiopului i-ar placea sa danseze, dar fara un picior nu poate. Trebuie sa ne limitam la aptitudinile pe care le avem. In rest, daca te poti inchide undeva sau merge pe camp unde nu te aude nimeni, n-ai decat.

| ywar a răspuns:

Voi va deformati si auzul pentru ca ascultati o non muzica. Asta este motivul pentru care multi dintre voi nu aveti ureche muzicala si nici voce - dara asta e cum decide mama natura. Daca nu ai voce macar ai putea sa-ti cultivi urechea muzicala.

| DonEduardo a răspuns:

Probabil imi voi lua o gramada de evaluari de "nefolositor" si "eronat" ca zic asta, insa este adevarul. Solutia la problema ta este simpla: autotune-ul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să o exersezi. Unii dintre cântăreții români nu au avut talent nativ de a cânta dar au urmat Conservatorul și au reușit să cânte optim după aceea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa faci ore de canto

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Poti merge la o ora de canto si sa rogi profesorul / profesoara sa iti dea o serie de exercitii / sfaturi etc ca sa te ajute. Daca nu poti sa continui sa canti, insa daca ai o voce "foarte urata" sunt sanse sa nu poti face cariera din asta. Insa depinde si ce melodie ai incercat sa canti...

| LilWatamaloon a răspuns:

Indiferent de vârstă, vocea ta pentru cântat se poate modifica prin antrenarea corzilor vocale, ar fi ok să iei niște ore de canto și să vorbești cu profesorul să-ți recomande exerciții pentru voce, de acolo există două variante, reușești să ai un glas frumos și să continui orele de canto sau te lași complet de ideea de a cânta și îți găsești un hobby care chiar îți place foarte mult, mult mai mult ca ideea de cânta.

| OanaDD a răspuns:

Poti canta pentru tine cat vrei si unde vrei daca iti place.
Pentru altii daca nu ai talent sau nu mergi la niste cursuri probabil va fi mai neplăcut din cauza reactiilor lor.