| GeorgianaDiaconu a întrebat:

Imi puteti da idei de ce as putea vinde din casa ca sa dac bani? ..Credeti ca jucariile ar avea succes pe acele pagini pe Facebook? Sincer am o groaza si fiindca am o varsta care a depasit joaca cu acestea vreau sa le vand.Desigur nu cele de care sunt legata emotional, cele care pur si simplu arata bine, sunt frumoase si cumparate din magazine cunoscute nu din acelea pe care le am de la mamaie sau. Chiar sunt jucarii frumoase. Plus ca urmeaza sa ma mut si imi trebuiesc 1000 de saci pentru tot ce e aici, si mai ales ca nu imi vine sa car la 18 ani mai multe jucarii decat haine laughing Si haine am, poate si farduri. Si urmatoarea intrebare ar fi daca ati crede ca unele carti mai vechi ar fi cerute? Desi traim intr o lume in care daca au nevoie de un rezumat, o carte mai veche o cauta pe Scribd dar oare sunt cautate cartile acelea vechi cu pagini galbuie? Am peste 100 si ma gandesc ca poate dunt doritori, as cere 4 5 lei pe una dar macar sa scap de ele, parca nici nu ma lasa inima sa le arunc cand poate altcineva mai in varsta ( sunt sigura ca adolescentii nu citesc carti alb negrulaughing ) le ar folosi...Sau mai bine le dau ( chiar nu e vorba de bani aici ) decat sa faca cersetorii de la ghena focul cu ele! Totusi nu ma indur... Dau funda si poate mai aveti si voi idei sau macar sa imi spuneti ce ati face voi sau cum. va multumesc pentru timp, o seara frumoasa! :*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, Georgiana!

Stii ce as face eu?
As face un eveniment pe Facebook.

As alege o locatie, o ora si m-as duce cu toate jucariile acolo expuse.
O sa le vinzi mai repede ca niciodata, fara stres.
Cand spun stres ma refer la faptul ca trebuie sa le trimiti prin posta sau sa umblii aiurea prin oras sa te intalnesti cu respectivii cumparatori.

As face acest eveniment cu 2 saptamani inainte.
Iar in fiecare zi, as posta poze cu jucariile.
Ai putea scrie ceva la fiecare poze. Ca un fel de blog, dar pe Facebook. Crede-ma, chiar as cumpara o jucarie care are si un background story.

Sper ca te-am ajutat, iar daca ai intrebari, te rog, sa lasi un comentariu!

PS: Vreau sa ajung rank 1 pe TPU.ro, aici este videoclipul de prezentare a proiectului: https://www.youtube.com/watch?v=MTLY2OKvWkk

| GeorgianaDiaconu explică (pentru anonim_4396):

Iti multumesc mult! Te sustin si sper ca fundita sa te ajute

| anonim_4396 a răspuns (pentru GeorgianaDiaconu):

Multumesc mult!
E nou contul, nu cred ca poti sa-mi dai fundita inca.

PS: Daca vrei sa te ajut cu niste sfaturi in legatura cu acest eveniment, sa-ti vinzi lucrurile, anunta-ma big grin

| GeorgianaDiaconu explică (pentru anonim_4396):

Heei, ba da, ti am dat fundita! big grin iti voi da mesaj