| Adriana_8922 a întrebat:

Imi puteti spune cat costa un aparat dentar (pentru. Partea de sus)? Nu am decat 4 dinti strambi unul langa altu si vreau sa mi indrept. O sa ma doara?

3 răspunsuri:
| livia_twilight a răspuns:

Depinde cati ani ai. eu am 13, am aparat mobil si a costat 6 mil. cel fix costa si mai mult si iti strica smaltul dintilor si vei avea carii. mie stomatologul mi l-a recomandat pe cel mobil si isi face bine treaba.depinde si de cat vrei sa il porti.cu cel fix se indreapta mai repede.nu,nu o sa te doara.

| Some0ne a răspuns:

Hei salut. am avut si eu aparat dentar cand aveam cred ca 10 ani. Proteza era foarte buna deci am dat 4 mil. pe ea atunci.Acum nu stiu daca s-a ieftinit sau s-a scupit. Eu aveam la fel ca tine cei 4 dinti din fata de sus strambi.Am purtat cred ca doar un an si mi s-au indreptat foarte bine dar nu am prtat mai deprte pentru ca nu o suportam nu puteam vorbi bine din cauza ca avea o chestie care apartinea de proteza in spatele celor 2 incisivi din mijloc. dar daca nu esti foarte mare si ii ai strambi nu e nici o problema pentru ca atunci cand vrei creste maxilarul se va mari iar dintii se vor indrepta (depinde de cat de strambi sunt dintii; nu e la fel la fiecare om) ...si sa stii ca nu doare deloc; nu are ce sa doara happy

| emilenescu a răspuns:

Pai costa 400 de euro doar pentru partea de sus si eu am avut acum 4 ani dinti strambi si sus si jos si mi sau intreptat