| andreigreen a întrebat:

imi puteti spune niste jocuri care sa le jucam in tabara orice jocuri cu carti...etc! Funda mare cine imi spune mai multebig grin

Răspuns Câştigător
| bybyshor18 a răspuns:

Aa...si un joc cu cartile ar fi acela intitulat minti...trebuie sa pui o culoare jos si toti trebuie sa puna aceeasi culoare( romb, inima, trefla, inima neagra)...si trebuie sa spui minti celui care crezi ca nu a pus trefla de ex...iar daca tu aveai dreptate el ia toate cartile de jos...dar daca el a pus trefla tu trebuie sa iei toate cartile... primesc funda? happy

7 răspunsuri:
| iustin987 a răspuns:

Saptica
popa prost
furnicata invata cartile
macaoa
faceti trucuri
daca nu stii cum de joaca imi spui

| andreigreen explică (pentru iustin987):

Poti sa-mi explici furnicata invata cartile?

| iustin987 a răspuns:

Daca jos este 2 tu continui 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 2... daca nu ai tragi carte si cand mai ai o carte sui furnica invata cartile si toti care joaca trebuie sa invete cartile daca vecinul sau alticineva are 5 carti (dar tu nu le arati cartile lor) si invata numai 3 va lua 2 pedepse
inteles? fundiza

| bybyshor18 a răspuns:

Olandezul zburator... este un joc in care toti stati asezati intr-un cerc fata si baiat si un cuplu trebuie sa alerge in afara cercului si sa atinga mana unui baiat care va pleca cu fata de langa el si vor incerca sa ajunga inapoi inaintea celor care i-a provocat

| bybyshor18 a răspuns:

Un al doilea joc ar fi jocul cunoasterii...tot la fel stati intr-un cerc iar unul din voi sta in mijloc cu o sticla in mana si trebuie sa se duca la cineva si sa il loveasca in cap daca acesta nu zice repede un alt nume din acel cerc... dupa trebuie sa te duci la cel pe care a zis cel din inainte si tot asa :-p... astfel va cunosteti mai bine

| bybyshor18 a răspuns:

Un al treilea joc ar fi ca toti sa stati unii langa altii...de preferat tot un cerc...si unu din voi trebuie sa ii faca ceva cu fata celui de langa astfel incat sa il faca sa rada iar daca acesta rade iese afara... daca nu face si el la randul lui acelasi lucru celui de langa el... funda?batting eyelashes

| andreigreen explică:

Mai stii jocuri de genul adevar si provocare sau mai erau din astea care se jucau in mai multi.