| Bettt:) a întrebat:

Imi puteti spune va rog la ce se folosesc functiile matematice in viata de zi cu zi? Am nevoie big grin Multumesc!

Răspuns Câştigător
| DreaMiss a răspuns:

Functiile folosesc la mecanica, inginerie, fizica, chimie- toate ramurile matematicii si stiintelor exacte.
Funda?

4 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Unu langa unu = 11
Unu cu una = o pereche
capish?

| andreiTheDJ a răspuns:

Nu prea ii vad rostul in viata de zi cu zi dar matematica ne ajuta la gandire si de asta a fost inventata

| NedeaAndrei a răspuns:

Iti dezvolti o gandire mai logica, bazata pe lucruri concrete, si te ajuta sa nu ti se atrofieze creierullaughing) Funda?

| greyhound a răspuns:

La nimic, exceptand cazul in care vrei sa devii profesor de matematica