| MaskedKiller a întrebat:

Peste 30 de zile voi sustine examenul de capacitate de clasa a 8-a. Nu sunt stralucit la mate Si Romana, credeti ca Imi pot schimba nota in astea 30 de zile daca invat intensiv?

Răspuns Câştigător
| Madaxo97 a răspuns:

Da, poți sa iei o nota mai mare dacă înveți in aceste 30 zile, chiar si 10, dacă te pui serios pe învățat. Fa im fiecare zi teste de antrenament pentru evaluarea de clasa a 8-a, le găsești aici, https://profesorjitaruionel.com/......ei-edu-en/ sunt si din anii trecuți, le descarci PDF pe telefon sau calculator si te apuci de treaba, testele sunt cu tot cu barem si rezolvari, unde nu știi te mai documentezi sau ceri ajutor profesorilor, poate mergi si la ceva meditații până atunci si sigur o sa iei notă mare dacă înveți serios si nu lași altceva sa te distragă, 30 zile sunt suficiente

| MaskedKiller explică (pentru Madaxo97):

Mersi mult de tot! Sincer Imi pierdeam speranta, asa am Sa fac!

7 răspunsuri:
| elennaionela14 a răspuns:

Da
Dar invata minim 10 ore pe zi.

| elennaionela14 a răspuns (pentru MaskedKiller):

Ca sa poti recapitula si sa poti memora
Fa-ti un plan de studiu cat ti-a mai ramas pana la examen.gen saptamana asta invat partea asta sapt partea aia.

| MaskedKiller explică (pentru elennaionela14):

Stiu Dar nu cred ca voi putea 10 ore pe zi, mi se pare ca ii prea lung. As putea incerca

| elennaionela14 a răspuns (pentru MaskedKiller):

Poti incerca minim 6
Ziceam 10 pentru ca ai putin timp pana la evaluare

| MaskedKiller explică:

Nu inteleg, poti dezvolta?