| MaRyUkK a întrebat:

Buna TPU.imi vine sa mor de plans 5 ani la rand am fost 4 fete, cele mai bune prietene distractie totala impreuna precizez k acum am 10 ani, prima a fost Simona, eu, Oana si Sia am fost ca niste picaturi de apa, mereu impreuna, si prima data sia a trebuit sa se mute-n tulcea apoi simona a trebuit sa se mute-n anglia mai venea rar vara, apoi am ramas eu si oana suntem inca bune prietene dar, in curand.in vara se va mutacryingsimt ca-mi vine sa mor sa raman singura, si am promis ca daca voi ramane singura voi scrie o carte despre toata prietenia noastracryingdin pacate care s-a terminat dupa 5 anicryingce sa MAI FAC Sa nu-mi pese sau ceva eu mor numai suport o sa raman singura urasc cuvantul singuratate! Si nu vreau ca povestea noastra sa se incheie asa trist.

6 răspunsuri:
| Bibiiubesteciocolata a răspuns:

Off doamne!

Pe de`o parte te inteleg ca ti la prietenele tale,ca iti pare rau ca nu mai sunteti `impreuna`. Stiu cum e sa ai prietenii adevarati departe de tine.
Pe de alta parte ai faccut o adevarata tragedie din asta. Daca sunteti prietene adevarate,va vezi scrie,veti vorbi pe mess, la telefon.
Gandeste`te ca atunci cand te vei reintalni cu ele veti povesti despre tot ce vi s`a intamplat, veti fi fericite!

and

Good luck!

| alexandra2859 a răspuns:

Pai scrie cartea si vara cand mai vin prietenele tale traiti fiecare zi ca si cum ar fi ultima, ramaneti prietene vorbiti pe internet si eu eram prietena cu doua fete eram ca surorile da a trebuit sa plec in grecia stiu sentimentul dar vorbim in fiecare zi ie ca si cum nu ne-am despartit niciodata intelegi? poate intr-o zi destinul o sa va aduca din nou impreunawinkingsucces din partea mea

| MaRyUkK explică (pentru alexandra2859):

Nu cred, ea acolo stiu ca ar trebui sa fie in a6a dar ea e la liceu si nu poate sa intre des, sia nu are mess, iar oana nu cred ca va intra decat odt pe weekenDcrying

| alexandra2859 a răspuns (pentru MaRyUkK):

Nu conteaza este mai bine decat sa nu intre niciodata treci peste o sa iti mai faci prietene chiar daca nu asa de bune o sa iti mai faci si daca nu tineti legatura in catva ani o sa se duca iubirea si prietenia asta dintre voi o sa vezi

| AIPS a răspuns:

Asa am si eu prietene departe dar ma duc in fiecare vacanta sau poti sa te muti si u unde este ina dintre ele!winking

| MaRyUkK explică (pentru AIPS):

Crezi ca este asa de usor? situatia mea financiara nu prea e buna mama e in belgia si nu cred ca pot face asta si nu e asa usor ca niste vorbe goale! nu ma ajuti!