| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU...in august merg la mare si trebuie sa slabesc pana atunci, dar trebuie sa slabesc si pentru vara asa ca dati. mi idei cum pot sa slabesc repede (app fara pastile, shake. uri gen herbalife) plssss... funda+vot cui da mai multe ideiwinking

7 răspunsuri:
| Graphee a răspuns:

A da...ai putea sa consumi ceaiuri de slabit.
http://www.info-ghid.com/......nte-s.html
http://femina.rol.ro/art/8449-53-ceaiurile_de_slabit.html

Ceaiul de soc

Avantaje:
- Provoaca transpiratie abundenta;
- Ajuta la scaderea in greutate;
- Elimina toxinele din organism;
- Vindeca gripa, bronsitele si virozele;
- Trateaza diferite afectiuni ale pielii;
- Are efect laxativ;

Mod de utilizare:

- Bai cu flori de soc;
- Sub forma de ceai: 3 lingurite pline cu flori de soc uscate si faramitate la 25 ml de apa clocotita, apoi se lasa la infuzat 10-15 minute. Se consuma neindulcit.

Ceaiul din frunze de dud

Avantaje:
- Trateaza afectiuni precum ulcerul, diareea, gastrita si viermii intestinali.
- Ajuta la scaderea in greutate

Mod de utilizare:

- Sub forma de ceai: o lingurita de frunze uscate faramitate la 250 ml de apa clocotita, se lasa la infuzat 10-15 minute si apoi se bea intreaga cantitate, neindulcita la circa o ora dupa fiecare masa.

Ceaiul din frunze de nuc

Mod de utilizare:

- Sub forma de ceai: O lingurita de frunze de nuc la o cana de 250ml de apa fiarta. Se lasa 10 minute la infuzat apoi se consuma zilnic cate 3-4 lingurite din el.

Ceaiul de urzici:

Avantaje:
- Bogat in vitamina C, ca, B12 si A;
- Trateaza anemia;
- Combate reumatismul, diabetul, diareea, ulcerul si nisipul la rinichi;

Mod de utilizare:
- Sub forma de ceai: Intr-o cana cu apa clocotita se pun 2 lingurite de urzici si se acopera vasul timp de 10 minute. Se consuma 2-4 cani pe zi, neindulcite.

Ceaiul antiadipos (chinezesc)

Avantaje:
- Poate fi consumat in cantitati moderate;
- Are efecte laxative si diuretice;
- Ajuta la scaderea in greutate;

Dezavantaje
- Poate produce deshidratare
- Pierderea sarurilor minerale
- Tulburari ale tranzitului intestinal

| DmnProfesoara a răspuns:

Ok! In primul rand, se spune ca cheia succesului intr-o reteta este cumpatarea si rabdarea.Deci,daca nu ai aceste 2 calitati, degeaba incepi o dieta ca nu se vor vedea rezultatele.Eu o sa-ti dau niste sfaturi, pe care le-am incercat pe pielea mea si m-au ajutat destul de mult.
-dimineata imi faceam un ceai ( fara sa adaug zahar) si mancam ctv bicuiti, dar nu multi 3-4. Dupa ce mancam acei biscuiti, faceam 30 de abdomene.Adica 30 de abdomene faceam la inceput,insa cand am mai inaintat in timp cu dieta faceam mai multe, deoarece nu simteam acea"durere" sau limita a fortei, cum vrei tu sa o spui.Deci mai pe scurt, faceam abdomene pana cand nu mai puteam (nu aveam neaparat un nr.)
-dupa ce terminam cu abdomenele (nu mancam, nu beam nimic) ma uitam la tv.laughing))))))
-pe la 3-4 serveam pranzul care consta intr-o ciorba de legume, sau inlocuiam cina doar cu un iaurt, sau mai multe fructe.
-de la ora 6 nu mai mancam nimic,deoarece ma imbalonam foarte mult
-in timpul zilei,mai ieseam cu fetele la un sunc sau la cumparaturi, si nu luam autobuzul, astfel facand miscare.Sau ne mai duceam in parc sa alergam (insa am renunatat la aceasta idee din cauza baietilor I don't want to see, sti tu...laughing) )
-seara inainte sa ma culc mai faceam ctv abdomene.
Desigur ac in afar de micul dejun sau pranzul mai luam o gustare, insa era saraca in calorii.Prima data ma abateam de la ce ti-am scris mai sus,pentru ca organismul meu era obisnuit cu mai multa mancare,. insa daca am inceput sa-i dau mai putina,se multumea si cu aialaughing)
Incetul cu incetul,m-am obisnuit cu mancarea,si sportul il integrasem si in viata de zi cu zi.E foarte bine, ca te-ai gansit sa incepi de acum o dieta, tine-te de ea si sigur reusestiwinking

| cocacola_7093 a răspuns:

Da dar avand in vedere ca de la 1 la 7 sunt la scl?big grinthinking

| MihaelaMariaPopa a răspuns:

Herbalife te ajuta sa hranesti organismul si ce nu-i bun da afara, toxine, grasimi reziduri, trebuie sa ai rabdare prima data e detoxifierea apoi se elimina ce nu-i ok. daca te-ai apuca de curatenia generala in toata casa crezi ca termini intr-o ora ce s-a murdarit in cateva saptamani, luni, ani? plus ca trebuie pastrate obiceiurile bune pe care le capeti cand mananci produsele, app pastile nu inseamna neaparat medicamente.de ce mesteci pastile de guma? ca tot pastile sunt, dar fac altceva, e diferenta intre medicamente si supliment uriasaaa, avem nevoie de ele.altfel te vei intoarce iar la vechile obiceiuri proastesi si e normal sa te ingrasi. eu iti urez succes in tot ce iti propui.o zi buna!

| Tana_3274 a răspuns:

Poti sa iti faci salate gen rosii castraveti ridichi si chestii de`astea...nu mananci dupa 6 putina sala daca nu ai chiar prea multi bani pentru sala alearga sau cauta pe net exercitii de slabit sunt destule fara paine si inca odata multe salate

| alexa_6607 a răspuns:

Intra pe mess:alexamariadinu si iti dau eu una foarte buna.17 kg intr-o luna.sau chiar mai mult.depine de organismul fiecaruia