| Criss1105 a întrebat:

Sunt la profil de stiinte ale naturii intensiv engleza, clasa a XI-a, si totusi vreau sa aleg un profil pentru facultate care sa nu aiba legatura cu fizica, chimia si/sau biologia cum ar fi "Comunicare si relatii publice". Ce imi recomandati? Sa ma transfer la un profil de filologie sau sa raman la asta la care sunt? Ce facultati credeti ca mi s-ar mai potrivi? Multumesc.

1 răspuns:
| gyovany95 a răspuns:

SN intensiv englză? E prima dată când aud de așa ceva! În fine! Tu știi!
Relațiile publice și abilitățile de comunicare pe care le dorești atât de tare le vei găsi ori la profil Economic ori la profil de Științe Sociale!
Filologia în nici un caz nu va reuși să te ajute foarte mult pentru ceea ce dorești tu să faci!