| DianaDiaa a întrebat:

In curand termin clasa a XII a si vreau sa stiu cum e mai bine,mai usor. Dupa liceu,as vrea sa ma angajez,sa fac niste cursuri (coafor,machiaj,in domeniul asta; coafor in primul rand). Sau ar mai fi o solutie sa ma duc la o postliceala, dar am inteles ca fac 3 ani si nu e nimic sigur, nu se stie daca ma pot angaja. In fine ...important e ca nu prea am la cine apela,diriginta e total impotriva noastra nu o intereseaza,ultima zi de scoala ne punea sa cumparam diverse ca nu aveam note tot din cauza ei, ca nu facea orele.Ii spuneam sa ne puna 3 sau sa ne asculte si nu vroia,trebuia sa cumparam ca altfel ramaneam cu media neincheiata..Dar nu mai conteaza asta,vreau un sfat cine stie mai multe sa imi dea un mesaj ceva sa vorbim. Si in legatura cu somajul,stiu ca trebuie sa ma duc la secretariat,dar si doamnele de acolo sunt cam dezinteresate si nu stiu prea multe.
P.s. Nu-mi spuneti de facultate, ca n-are rost acum :d
Si... orice sfat e binevenit, dar nu rautati happy

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sa ma duc la o postliceala, dar am inteles ca fac 3 ani si nu e nimic sigur, nu se stie daca ma pot angaja.
Se știe!
Te poți angaja. Dacă se fac cursuri de șsolarizare la acest nivel este pentru că este o cerere pe piața muncii.