| Rayne a întrebat:

inainte sa pun intrebarea, ar trebui sa stiti ceva despre mine: Am 13 am 1, 48 m si pe langa colegii mei sunt o piticanie si de cand ma stiu am fost o MARE tocilara. Iau bursa merg la toate concursurile etc. Doar ca m-am mutat anul acesta la Liceul de Arte ( cica ma pricep la desen) si am incercat sa acund pe cat de mult posibil tocilara din mine. Stiu ca ar trebui sa nu schimb cine sunt, sa fiu eu insumi, bla, bla, bla ( cum spune si mama ^-^). Asa ca m-am hotarat sa schimb cate ceva ( sparg banii de bursa ) incerc sa imi fac un nou stil.
Se pare ca nu pot sa ma schimb asa de mult pentru ca sunt aproape "chioara".
Aveti idei pentru o schimbare de look?
Ajutor!

Apropo scuze pentru greselile de ortografie.

Răspuns Câştigător
| RamonaRamoR a răspuns:

Stai linistita :* Eu am 1, 55 la 17 ani happy Si am fost batjocorita si luata in ras din cauza inaltimii. Asta e, nimeni nu e perfect. Si eu eram cea mai mica din clasa si lumea nu-mi dadea anii pe care ii aveam, din contra, paream mult mai micawinking Si eu mi-am dorit, imi doresc si imi doresc in continuare sa fiu mai inalta dar nu se poate. Daca ai parintii la fel de mici, nu ai ce face. Apuca-te de un sport bascket, inot, handball orice. vezi daca e vreo diferenta. Tu nu stii ca fetele mici de inaltime sunt cele mai dragute? happy Trebuie sa ne acceptam asa cum sunt. Referitor la tocilara, nu esti. Daca inveti bine asta nu inseamna ca esti o tocilara si nu ar trebui sa fii luata asa. Tu invata pentru tine, ca nu inveti pentru altii si ai sa vezi peste cativa ani ce bine o sa-ti mearga. Le este ciuda pe tine, ca tu ai note mai mari ca ei, tu invata, ai doar 13 aniwinking Incearca sa fii in rand cu totii, comunicativa, sociabila, prietenoasa si lasa rautatile deoparte, gura lumii numai pamantul astupa big grin

1 răspuns:
| ღEυCαρѕυηαTυAηαηαѕ a răspuns:

Buna.

A fi tocilar pentru mine nu inseamna a fi o creatura dupa alta planeta. Daca unii colegi sunt gelosi pe cultura ta generala asta e altceva. nu ii mai baga in seama caci de ce sa te pui la mintea prostului?

Si faza cu noul stil. Daca porti ochelari de vedereo tunsoare mai scurta asa ar veni super. cu hainele. blugi ( nici mulati dar nici sa fie ca pe sarma) bluze asortate cu baschetii/ tenesii/ adidasii... Revin la par. daca parul tau e ondulat sau ceva de genul cumpara-ti o placa (daca nu ai deja una) si ti-l indrepti. Sincera sa fiu stiu multe fete dragute si cum zici tu ''tocilare'' si le sta foarte bine cu ochelari si tunse scurt. Succes si sper ca te-am ajutat.