| lyza01 a întrebat:

Intr-o saptamana voi avea majoratul, am cumparat tot ce este nevoie dar a ramas o singura problema: bautura. Am luat doar 1 sticla crema de ciocolata, 1 sticla de angelli sherry, 70 cutii bere 0, 5 l, 5 sampanii si vin de casa (nu am o anumita cantitate pentru ca il aduc de acasa) + sucuri ( 1 bax cola, 1 bax sprite, 1 bax apa minerala si 6 L suc natural ). Precizez ca am in jur de 30 invitati. Problema e ca pentru multi la baza este alcoolul, asta e tot ce conteaza dar parintii zic ca e destul si nici situatia nu ne permite sa mai cumparam. Am cativa banuti pusi deoparte, credeti ca e destul pentru 30 persoane? Ce as mai putea sa mai cumpar si ce cantitate? Funda pentru cel mai folositor raspuns. Multumesc tuturor!

1 răspuns:
| korynna_4355 a răspuns:

Buna,depinde si cate fete si cati baieti ai invitati...eu stiu ca la majoratul meu s-au baut in jur de 2 sticle de wisky baietii si fetele au baut cam doua sticle de angelly deci crema de ciocolata + angelli-ul s-ar putea sa-ti ajunga. Cat despre apa si suc sigur iti ajung. Te inteleg perfect, parintii nostri nu stiu ca de obicei la un majorat colegii, prietenii nostri sunt mai prieteni cu alcoolul decat cu mancarea.