| ionela12 a întrebat:

intr-o zi am venit de la scoala si mi-am lasat pachetul cu mancare in ghiozdan.
dupa circa5 zile m-am uitat in ghiozdan si am vazut sendvisul mucegait. l-am aruncat imediat dar mucegaiul s-a extins si pe exteriorul si interiorul ghiozdanului.
Va rog spuneti-mi cum sa scot mucegaiul!
ghiozdanul era nou iar peste cateva saptamani incepem scoala.
dar va rog sa nu imi raspundeti Ex:clor.
pentru ca deterioreaza tesatura!
funda pentru cel mai bun raspuns! #$@

4 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Il poti spala tu, il poti baga la masina de spalat, intreab-o si pe maica-ta thinking

| NorbO a răspuns:

Il bagi in masina de spalat ca pe haine de vreo 2-3 ori si iese, doamnestraight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spala-l, freaca-l usor cu o perie, sau baga-l la masina de spalat, mucegaiul ala il indepartezi relativ usor cu o perie (chiar si uscata), problema e sa scoti mirosul. Sa nu folosesti solutii anti-mugecai din magazine (ex: cilit bang anti-mucegai) pentru ca contin clor si o sa ti-l decoloreze.

| ionela12 explică:

Pai de mirosit nu mai miroase!