| anonim_4396 a întrebat:

Intrebarea este mai mult pentru fete. Azi am un eveniment mai special si as vrea sa merg imbracata cu niste pantaloni albi. Am ciclu foarte neregulat, odata imi vine in 18, odata in 25, odata in 1. Luna trecuta mi-a venit in 30 si mi-a tinut pana in 5-6. Credeti ca ar fi posibil sa imi vina azi? Din 6 pana azi sunt 12 zile si normal ar trebuii sa vina la intervaluri mai mari de zile cred eu. De obicei inainte sa imi vina nu prea ma doare burta, doar mai rar. Acum nu ma doare.dar credeti ca ar fi posibilitate si de 10% sa imi vina? Daca exista posibilitate o sa imi iau niste pantaloni mai inchisi ca nu vreau sa ma fac de tot rahatul. Deci va rog spuneti-mi voi ce stiti. Multumes, dau funda.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabilitatea de a incepe menstruatia mai devreme de 21 de zile fata de inceperea ultimei menstruatii, teoretic este exclusa sau altfel spus imposibila. Cel mai scurt ciclu menstrual posibil este cel de 21 de zile in concluzie doar daca ai avea o dereglare hormonala de natura medicala s-ar putea incepe menstruatia inainte de data de 21 iunie. In concluzie nu ar trebui sa ai nici un motiv de ingrijorare. Cu totul preventiv (probabilitate sub 1%) ai putea folosi un tampon intern, intravaginal. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| KMaddieK a răspuns:

Eu zic ca nu iti vine, peste o saptamana iti va veni, de obicei dereglarea se face cu cel mult o saptamana inainte sau dupa, data venirii in luna anterioara. Deci data cand iti va veni luna asta e sfarsitul lunii iunie sau inceputul lunii iulie. Stai fara griji happy

| NH4OH a răspuns:

Nu îți va veni iarăși după o săptămână.
Femeile sunt foarte pricepute în a exagera. Eu zic să stai fără grijă, dar ia-ți un absorbant la tine.Ar trebui să simți când îți vine, mai ales dacă stai cu grijă.

| ElenaSoareG a răspuns:

Eu am 2 variante, sper sa te pot ajuta :
1) ia-ți o altă pereche de pantaloni!
2) ia-i pe cei albi, dar pune-ți un absorbant, in caz ca vei avea neplăceri!