| HardcoreCountry a întrebat:

Bună TPU-iştilor!
Voi aveţi profesori pur şi simplu proşti?
Profa' mea de romană e pur şi simplu incapabilă să predea.
Cam aşa decurge o ora de-a noastră: ea intra la şi 25, pana la fără 10 corectăm temele care sunt imense, apoi 10 minute ne predă lecţie, uneori vrea să ne ţină chiar şi in pauze, şi are pretenţia să ştim tot la perfect.
Plus că ţipa şi nu ştie să disciplineze elevii. I-am spus şi noi, şi părinţii, şi profesorii dar o ţine tot pe a ei: că asta e stilul ei de a preda!
Şi ne mai dă şi dracu'.
Ce ne sfătuiţi sa facem?

5 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Nu schimba directorul nimic.Deciziile vin de la inspectoratul scolar din judet.
E o profa...probabil care nu e titulara,e suplinitoare,si la anul n-o s-o mai aveti. Daca ma insel asta e.Dar nicio sansa sa se schimbe.
Lumea se imparte si in oameni de genul ei, si trebuie sa ii acceptam.Un elev bun la romana invata si asa, ia meditatii daca nu.Asa fa si tu, si gata.

| Twp3w a răspuns:

Pff nu prea aveti ce sa faceti, ci directoarea sa ia masuri sa o deea afara sa faca ceva cu ea! Asa este si la noi o profa de engleza cea mai tampita profa pe care am avut pana acum.Ne jigneste din orice.Vine animala in clasa la noi si incepe a zibiera ca pute in clasa la noi, tot felul de tampenii scoate din gura. Avem un coleg care poarta ochelarii il vede ca vorbeste nesimtita nici nu ii spune pe nume sau baiatu ii spune ochelaristule treci la tabla! Sau avea o fata facute unghiile cu o culoare mai inchisa care se vedea si ii spune fetei manichiura vino la ascultat... Deci e penala! Pe toata lumea jigneste sad Eu zic sa te muti din clasa, la care ea nu preda alta solutie nu gasesc... Bafta :* funda?:X

| AnyAnA99 a răspuns:

Mda...eu am la fel ca la tine pe profa de fizica doar ca partea buna la ea este ca e amuzanta.In schimb, profesoara mea de romana e tot cam ca a ta (nervoasa si cam proasta).I-au mai zis parintii pe la sedintele cu parintii, dar parca mai rau facea.Nu stiu ce sa faceti, poate sa implorati diriginta sa v-o schimbe, sau sa-i spuneti la directoare ca intarzie, ca de abia va preda ceva.

| Sophie06 a răspuns:

Eu zic sa mergeti la director sa cereti sa va fie schimbata profa.

| MelissaBianca a răspuns:

Sa va duceti la director si sai spuneti totul despre ea cum preda tema...succes.