| SpeșălGirl a întrebat:

Joia trecuta am iesit cu baiatul pe care il plac.L-a sunat un prieten de al meu si cand a auzit ca sunt si eu a avut o reactie buna.A venit si m-a imbratisat si m-a tinut de mana toata seara cu pretextul ca ii era frig. Apoi m-a condus acasa.De atunci nu am mai vorbit si i-am dat ieri mesaj ca daca are chef sa iasa si era deja plecat cu niste prieteni de ai lui. Apoi nu am mai vorbit.Este primul baiat pe care chiar il plac si ma gandeam sa ii dau maine mesaj sa il intreb daca iese.Pana acum nu am fost insistenta/stresanta cu mesajele si nici nu prea i-am dat de inteles ca il plac? Ar putea sa ma considere disperata daca il chem maine? Il chem doar prin fata blocului. Funda (in alte zile nu il pot chema pentru ca sunt plecata deci maine ar fi singura solutie dar nu stiu sigur daca o sa ma considere obsedata sau nu).

2 răspunsuri:
| DamianTPU a răspuns:

Fetele, in general, desi e greu de respectat, nu trebuie sa fie cu ochii dupa baieti / sa moare dupa ei. Ci baietii trebuie sa faca asta fetelor.
Eu zic sa-l lasi cateva zile. Iti va da si el un mesaj. Si daca nu iti da. Poti vorbi cu el fata in fata. Nu prin mesaje :3
(ca sa faci asta, trebuie sa il suni sa va intalniti ) laughing
Funda?

| xusernamex a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa nu ii zici nimic de iesit, ba chiar sa il ignori putin daca poti. Asa vezi daca iti cauta el compania si daca chiar isi doreasca sa petreaca timp cu tine. Daca iti este frica ca el nu iti scrie daca tu nu ii scrii inseamna ca nu ar trebui sa iti pierzi timpul cu el, deoarece daca un baiat chiar este interesat, face tot ce poate pentru a vedea fata de care ii place, renunta la orice planuri ar avea doar pentru ca asta sa fie posibil.