| anonim_4396 a întrebat:

La anul am examen și as vrea sa va întreb dacă învăț de acum câte puțin pana la anul ma ajuta sau sa ma pun calumea pe învățat? La matematica nu prea știu, îs bata, (meditațiile nu sunt o soluție). Vreau sa invat pana începe școala la romana, apoi tot anul la matematica. Dați-mi multe sfaturi.
CEL MAI BUN RĂSPUNS PRIMEȘTE FUNDA. BAFTA ☺ happy

Răspuns Câştigător
| aimullah123 a răspuns:

A, pai nu e un examen asa greu. Ai nevoie de cineva care sa te ajute daca vrei sa fie mai simplu. Daca zici ca nu au mers meditatiile probabil nu ai gasit un profesor bun. Incearca cu altul. Cat despre invatat nu stiu ce sa zic. Cu un profesor e bine ca inveti exact ce trebuie si cat trebuie. Dar tu singur trebuie sa stii ce sa inveti. Daca nu gasesti un profesor poate ai o cunostinta care stie mate pentru examenul asta. Poate mergi acasa la o fata si inveti cu ea big grin Impusti 2 iepuri hehe. In orice caz, invata in asa fel incat sa fie si bine dar nici sa te plictisesti grav. Mai fa si activitati distractive, gen un sport big grin Mai iesi afara cu prietenii, nu sta non-stop pe invatat. Cateva ore pe zi sunt de ajuns. Vezi si tu cat poti sa inveti 2-3 ore sau 4. Depinde de tine. Poate poti sa inveti numai o ora sau poate poti mai multe. Sau intr-o zi poate nu ai asa chef sa inveti. Poti sa iei si niste suplimente. Lecitina de exemplu.

2 răspunsuri:
| aimullah123 a răspuns:

Ca sa te putem ajuta avem nevoie de alte cateva informatii.
Ce examen este? Examen de capacitate, bac sau ce?
La ce materii dai examen?
De ce meditatia nu este o solutie?

| dramaaaa a răspuns (pentru aimullah123):

Capacitate, romana și matematica. Am încercat și a fost timp și bani irosiți degeaba

| aimullah123 a răspuns (pentru dramaaaa):

A, pai nu e un examen asa greu. Ai nevoie de cineva care sa te ajute daca vrei sa fie mai simplu. Daca zici ca nu au mers meditatiile probabil nu ai gasit un profesor bun. Incearca cu altul. Cat despre invatat nu stiu ce sa zic. Cu un profesor e bine ca inveti exact ce trebuie si cat trebuie. Dar tu singur trebuie sa stii ce sa inveti. Daca nu gasesti un profesor poate ai o cunostinta care stie mate pentru examenul asta. Poate mergi acasa la o fata si inveti cu ea big grin Impusti 2 iepuri hehe. In orice caz, invata in asa fel incat sa fie si bine dar nici sa te plictisesti grav. Mai fa si activitati distractive, gen un sport big grin Mai iesi afara cu prietenii, nu sta non-stop pe invatat. Cateva ore pe zi sunt de ajuns. Vezi si tu cat poti sa inveti 2-3 ore sau 4. Depinde de tine. Poate poti sa inveti numai o ora sau poate poti mai multe. Sau intr-o zi poate nu ai asa chef sa inveti. Poti sa iei si niste suplimente. Lecitina de exemplu.