| Lory98Loredana a întrebat:

BUNA TPU la ce dau teze la liceu daca am intrat pe filologie?

5 răspunsuri:
| DayByDay a răspuns:

Teza vei da la romana, o limba straina, de obicei engleza, latina si ai la alegere dintre istorie / geografie.

| positivity a răspuns:

Din câte știu eu, la acest profil vei da teze la: română (obligatoriu), latină (obligatoriu), franceză/ engleză (una dintre ele, la alegere), istorie/ geografie (la alegere).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La filologie, dai teza la romana, o limba straina (L1), latina si istoriehappy.

| Marina01 a răspuns:

Vei da teza obligatorie la romana si latina, daca esti intensiv vei da la engleza daca nu poate ai de ales dintre cele doua limbi straine si la alegere dintre istorie si geografie! :d

| blondyna96 a răspuns:

Bunaa...la filologie dai teza la limba romana, limba franceza si limba latina+istorie\geografie..aici depinde si de scoala...eu dau la franceza obligatoriu, dar sunt scoli la care se da la engleza obligatoriu sau scoli la care poti alege happy