| anonim_4396 a întrebat:

La profilul stiinte ale naturii cine este? Vreau sa va intreb cateva lucruri.
1:La ce se da evaluarea initiala/testul initial?
2:Ce (romane, nuvele etc) voi invata la limba romana? Vreau sa citesc inainte cartile ca sa nu ma mai "complic" cand voi ajunge la liceu!

P.S. Sunt la liceul de stiinte ale naturii "Grigore Antipa"-Botosani.
Intrebarile sunt pentru cei care au terminat anul trecut clasa a-9-a(a-IX-a).
Va multumesc!

2 răspunsuri:
| Moncherie a răspuns:

1. Test initial vei da la matematica, romana, fizica, chimie si geografie

2. Harap Alb si Alexandru Lapusneanul (in clasa a 9-a nu veti citi prea mult, mai mult veti lucra pe texte)

P.s: Eu nu sunt de acolo, dar asa se face la noi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai, eu acum am terminat clasa 10 la acest profil si pot sa-ti spun ca am dat teste initiale la limba romana, matematica, fizica, chimie, biologie, engleza, franceza, tic si cam atat
sper ca ti-am fost de ajutor