| anonim_4396 a întrebat:

La profilul stiinte ale naturii cine este? Vreau sa va intreb cateva lucruri.

1:La ce se da evaluarea initiala/testul initial?

2:Ce (romane, nuvele etc) voi invata la limba romana? Vreau sa citesc inainte cartile ca sa nu ma mai "complic" cand voi ajunge la liceu!

P.S. Sunt la liceul de stiinte ale naturii "Grigore Antipa"-Botosani.
Intrebarile sunt pentru cei care au terminat anul trecut clasa a-9-a(a-IX-a).
Va multumesc!

3 răspunsuri:
| chocco1995 a răspuns:

1 testul de final de an il dai la toate materiile, tezele dai la romana, mate si la alegere 2 din 3(chimie, biologie, fizicca)
romane sau nuvele nu stiu in clasa 9 pentru ca eu am terminat-o pe a 10-a oricum bafta!

| LaFleurBelle a răspuns:

Pai se dau testele initiale la toate materiile! in afara de astea mai neimportante muzica / desen. Eu am dat teste initiale la romana, mate, istorie, geografie, religie, fizica, chimie si info parca happy. Iar textele din care am lucrat sunt : Tablouri Biblice de Tudor Arghezi, Porunca - de Tudor Arghezi, Dupa Melci - de Ion Barbu, Romanul Mara, Hronicul si Cantecul Varstelor - de Lucian Blaga, Balta - Alba de V. Alecsandri, Fratii Jderi, cam astea sunt! Fundita?puppy dog eyes

| casiula96 a răspuns:

Eu sunt la stiinte ale naturii.
1. Testele initiale nu se dau neaparat, depinde cum vrea profesorul. Vezi ca aici esti bazat pe Chimie, Biologie si Fizica dar si putina matematica dar in special chimie si biologie.
2. Baltagul, La Hanul Ancutei, Mara, si multe alte romane, Romanul adolescentului miop
P.S Sunt la liceul de stiinde ale naturi "Constantin Anghelescu" Ianca-> Braila happy Fundita?