| lurixxx a întrebat:

La scoala facem "mos craciun secret" iar mie mi-a picat profa de romana. Ce as putea sa-i iau cadou de mos craciun (ceva simbolic)? Eu m-am gandit la o cana personalizata pe care sa scrie "cea mai buna profesoara de romana", dar mai vreau idei.

3 răspunsuri:
| Laura927 a răspuns:

Intereseaza-te despre ce care i -ar placea.
Profesorilor de romana le place sa citeasca.
Si apreciaza mult mai mult o carte interesanta decat o cana!
Stii tu vorba aia " pe sub piele"!
Poti scrie pe prima pagina
" pentru cea mai buna profesoara de limba romana din scoala
Semnatura mos craciun secret si initiala numelui tau."
A si apoi asteapta-te la un 10, o sa iti recunoasca scrisul.winking
Funda?

| Laura927 a răspuns (pentru Laura927):

Se scrie doamna profesor, cum am scris eu prima data este gresit.
Indiferent ca vrei cartea sau cana gravata scrie doamna profesor, nu este mult lume care stie despre corectia exprimarii, dar ea cu siguranta stie.

| LoraMaria9 a răspuns:

Idea cu cana personalizata este geniala. Este ceva simbolic si va avea si valoare sentimentala laughing