| saidkique a întrebat:

Buna TPU Luni am examen la romana (clasa a 8 a) si nu prea stiu ce sa invat.
Problema e ca Marti, la mate chiar nu stiu ce o sa fac, si m-am gandit ca dumneavoastra m-ati putea ajuta. M-am gandit la mate sa invat clasele 5-7, pentru. ca intr-a opta am fost PRAF la mate multumesc anticipat FUNDA+VOT

3 răspunsuri:
| dey11 a răspuns:

Miercuri e examenul la mate big grin
Pai si eu sunt in aceeasi situatie, si iti spun cam ce invat eu: La romana repeta genurile epic si liric, cu toate caracteristicile + caracterizarea de personaj si argumenatrea pentru apartenenta.
La matematica repeta geometria din cls a VII-a si a VIII-a in spatiu. La algebra posibil sa dea niste ecuatii, asa ca repeta`le si pe ele.
Sper ca te-am ajutat si mult succes!

| cristinuka_8768 a răspuns:

Si eu is in aceeasi problemaca tine happy

| Emmma_4212 a răspuns:

Hey happy! la romnana trebuie sa inveti in primul rand trasaturile genurilor literare + speciile; subordonatele, etc. la mate invata si tu formulele de la cer ( arie, lungimea sector cerc, etc.) paralelipiped dreptunghic, cubul, si piramidele, uita-te pe funcitii ( cand un punct apartine graficului si cand nu ), sunt mai multe de invatat.
Daca nu stii ceva da-mi un mesaj pe privat happy big grin