| purplerainbow a întrebat:

Cine este clasa a opta de pe aici? La ce liceu vreti sa mergeti si pe ce profil? De care examen va temeti mai mult: la mate sau romana? Va multumesc anticipat pentru raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| stef87 a răspuns:

Stiti care e problema? Nu trebuie sa fugi pe o cale pentru ca ti-e frica de una din materiile care le vei intalni pe calea dorita initial. Ganditi-va la ce sunteti mai buni si va place, ce vreti sa deveniti, pentru ca altfel veti ajunge sa dati ca mine cu capu de pereti si asta nu pentru ca am ales ce nu imi place, ci pentru mi-am dat prea tarziu seama ca as fi fost mult mai bun la altceva. Calea o poti schimba in facultate, dar va fi dificil.

6 răspunsuri:
| stef87 a răspuns:

Eu vorbesc la trecut: am mers pe profil tehnologic-servicii; liceu economic. Ai mai multe sanse decat umanist sau mate-info, parerea mea.
M-am temut de romana pentru acolo intodeauna tot ce scrii e interpretabil, in timp ce la matematic totul are o logica... orie bine, ori nu e!

| Bianca_5451 a răspuns:

Bunahee hee Mi-e frica la amandoua, mai mult la mate. La filologie, Industrial. Te-am pupat:*

| laurash_9338 a răspuns:

Buna. Si eu sunt in clasa a 8 a. M-am gandit sa ma duc la mate-fizica deoarece nu sunt buna la limbi straine. Mie teama mai mult la mate. La romana ma descurc binisor si cu putina pregatire pot lua macar un 9, 5 dar la mate mi-e frica sa nu uit ceva sa nu incurc vreo formula sau sa gresesc atunci cand calculez (ma pricep la asta)...

| Allexia14 a răspuns:

Buna...Pai vreau sa merg la Kretzulescu...mi-e frica de ambele examene

| AlWaYsSmYlE a răspuns:

Eu m-am gandit sa ma duc in magiaru sau bolintineanu dar ma mai gandesc oricum ma duc pe profil de socio-umane.Cel mai rau ma tem de examenul de matematica la romana ma descurc orkm bafta tuturor la examene!

| doika a răspuns:

Iobig grin...la sincai profil bio-chimiebatting eyelashesapoi la mate ma tem umpicuthee hee