| MariaIoana15 a întrebat:

Luni ma voi duce la o ecografie abdominala, și imi este puțin frica. Ce se va vedea pe aparat? Cum este? Ce îți spune doctorul? Sunt speriata. Va rog! !

3 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Iti pune un gel pe burta, va folosi un aparat care seamana oarecum cu un uscator de par.Nimic wow si de luat in seama totul dureaza maxim 5 minute cu tot cu pauza de cafea laughing Va vedea doar ce ai tu inauntru lol...cam ce are orice om..organe,intestine chestii de genu'

| HazelEyes77 a răspuns:

N ai de ce sa fii speriata e o procedura neinvaziva n o sa simti durere sau discomfort.Stii doar femeile insarcinate fac multe ecografii ca sa se asigure ca bebelusul se dezvolta normal. Daca ar fi o ceva dureros nu le ar mai face. Se face o inspectie a organelor din cavitatea abdominala folosind un aparat cu ultrasunete si nu dureaza mult. Multa sanatate

| christall a răspuns:

Este foarte usor, nu are de ce sa iti fie frica. Doctorul iti da cu un gel pe burta si apoi se plimba cu un aparat pe burta si vede niste imagini pe un monitor. Ti le interpreteaza si cam atat.