| Irmmma a întrebat:

M'am despartit de prietenul meu si eu chiar il iubeam si nu stiu cum sa trec peste asa. E greu cand toti zici in gand "capu` sus". Ultima data cand ne'am certat mi-a vorbit si urat. Mi-a zis ceva de genu:"Cine te vrea pe tine?". Asta chiar a durut.Asa e.Cine ma vrea pe mine? Da` asa cum am fost, el m-a vrut. Ce sa fac? Vreau sa -o intorc cu aceeasi moneda.Si razbunarea nu mai e arma prostului.

5 răspunsuri:
| Psihiatra a răspuns:

Uite...ideea este sa-l uitzi.Nu trebuie sa-i faci nimic rau, destinul se va ocupa de asta.Shi eu intr-o vreme ma gandeam ca nimeni nu ma vrea, dar asta este doar din cauza ca mi-am pierdut increderea in mine, ceea ce nu trebuie sa faci nici u.Banuiesc ca nu era cel mai deshtept baiat de pe lume daca a zis ca nu te mai vrea. Poti sa te descarci, sa plangi, sa te inchizi in camera, dar nu exagera happy gandeshte`te la momentele frumoase petrecute cu el, si desi e cam imposibil sa uiti lucrurile rele, incearca totushi.Cheam`o pe cea mai buna prietena la tine, spuine`i prin ce ai trecut si roag`o sa te ajute sa treci peste asta.Sa ai mai tot timpul o activitate asa incat sa n`ai timp sa te gandestila el. Dupa ceva vreme, in care vei fii destul de increzatoare si te vei simti sigura pe tine, poti ieshi iar la agatat tongue Sper sa treci peste asta happyNu e deloc placut ce ti se intampla, dar toate trecem prin asta, din pacate sad

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Eh astea sunt chesti normale pentru că practic acum tu eşti nervoasă pe el dar o să-ţi treacă. Şti cred că indiferenţa doare cel mai tare deci răzbunarea ar putea fi asta. Zâmbeşte şi încearcă să pari fericită. Până la urmă asta te va ajuta în două feluri! Baftă!

| Zenithf a răspuns:

Cunosc un caz asemanator, si ea a fost chiar maritata cu tipul respectiv. Ea studenta la teologie-litere, el muncitor la drumuri, si el ii zicea ei ca nu o sa-si gaseasca pe altul ca el. Cei drept ii drept, ca a gasit un inginer in loc. thinking
De ce sa te razbuni? Lasa-l ca o sa ajunga si el sa-si dea singur pumni in cap, fara sa-l mai ajuti si tu. Tu ai nevoie sa-ti luminezi viata ta, nu sa ti-o intuneci mai tare. Sau ii dulce razbunarea?

| JoDenVille a răspuns:

Daca tu chiar vrei sa te razbuni te poti combina cu alt baiat pentru a-l face gelos. dar ai grija sa nu il faci sa sufere pe acesta :* totusi poate te va face fericita si ai sa-l uiti pe fostul` :* a spus " cine te vrea pe tine " doar pentru ca ori era nervos ori a vrut sa te faca sa te simti prost. dar nu iti face griji :d daca el te-a vrut e clar ca nu crede asta despre tine :* fiecare e frumoasa in felu` ei :X nu te descuraja pentru ca a zis el asta big hug arata`i ca esti mai buna decat el big hug si ca nu stie ce a pierdut :* ai grija de tine love struck

| mally_1782 a răspuns:

Indiferenta doare cel mai tare fa'te ca nu iti pasa.zambeste mereu...sau razbunate! si mie mi sau intamplat chestii de genu si de fiecare data le dadeam replica...