| adiTzaa19 a întrebat:

M-am intepat accidental cu un ac folosit de un unchi de al meu care si-a luat glicemia. e vreo problema? el nu e bolnav, nu are nimic. imediat dupa intepatura, am strans de deget sa imi curga sange si a curs ff putin, apoi am stat cu degetul in spirt ceva timp si nu am simtit nimic. O fi totul ok?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Chiar dacă are diabet, nu e o boală contagioasă. El se transmite doar genetic. Dacă e sănătos, nu ai de ce te teme. Gândurile astea omoară omul.hee hee Te-ai înțepat, asta e, te-ai ales cu o înțepătură. Te-ai și dezinfectat, deci bucură-te în continuare, de sărbători!

1 răspuns:
| mirunisa a răspuns:

Nu este daca zici ca ai strâns si a iesit sângele, in plus nu e grav