| Allexxi a întrebat:

Acum o luna m-am mutat la alta scoala pentru ca parintii mei sau mutat la alt servici.
Si urasc scoala asta noua! E un coleg care se ia de toata lumea (inclusiv de mine) si nu ma inteleg deloc cu profesorii si cu ceilalti copii.Nu stiam ca majoritatea copiilor de la oras sunt asa de rai.Pur si simplu nu pot rezista cu ei pe cap.Si deha m-am pus rau cu cativa profesori.
Si intrebarea este:Cum ii conving pe parintii mei sa ma mute inapoi la vechea scoala?
Inca stam in localitatea in care se afla vechea scoala deorece nu vrem sa ne mutam la oras.Deci am sanse.

Cea mai mare funda pentru cel care ma va ajuta

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Spunele parintilor tai despre problemele pe care le ai la scoala.
Cu siguranta ei te vor ajuta sa iti rezolvi problemele.

| minionforever2005 a răspuns:

Eu zic sa le explici situatia exact cum ne-ai explicat-o noua. Spune-le ca poti sa te intorci/ sa te duci singura la scoala ( in caz ca te insoteau) si incearca sa ai o discutie serioasa cu ei.