| Marianasuzeta a întrebat:

Buna TPU, ma confrunt cu o situatie si am nevoie de mare seriozitate din partea voastra. Sunt indragostita de profesorul meu de chimie...nu stiu ce sa fac. Nu ma pot concentra la nimic altceva. Cand am ora cu el devin foarte emotionata. Mama imi spune tot timpul ca sunt cu capul in nori si cred ca incepe sa suspecteze ceva. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca atractia ta pentru el se amplifica pe parcurs, sfatul meu este sa te transferi la alta clasa unde el nu are ore.
Stii de ce zic asta?
Deoarece datorita emotiilor pe care le ai in preajma lui, poti face un gest necugetat prin care el dar si colegii tai sa-si dea seama ca-l placi si ai cadea in ridicol.
Fiind la alta clasa unde el nu pteda, vei fi in zona safe, evitand sa se ajunga la un astfel de gest, pe principiul: "Mai bine sa previi decat sa vindeci".

2 răspunsuri:
| Den1sa a răspuns:

Vai am fost si eu in situatia ta doar ca eu aveam 15 ani el 23 si era profesorul meu de robotica, na nu era chiar o relatie de profesor-elev eram prieteni si nu pot spune ca eram indragostita ci doar il placeam, si acum suntem prieteni buni dar imi dau seama ca povestea mea nu are nici o legatura cu povestea ta dar incearca vorbesti cu alti baieti de varsta ta, depune putin efort ca sa te concentrezi la lectie nu la el

| wedonttalkaboutBruno a răspuns:

Si eu am fost in aceeasi situatie dar era alta materie...intr-un final am devenit prieteni dupa ce am terminat liceul si inca tinem legatura, ar trebui sa te concentrezi pe materie fiindca distragerea asta te poate afecta sentimental si probabil in cazul notelor...succes